ساخت سوله خرپایی سبک

سوله سبک خرپایی سوله ای مدرن و امروزی به شمار می رود که در کاربری های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد , سوله های خرپایی دارای ویژگی ها و خصوصیاتی منحصربه فرد در میان سایر سوله ها دارند و همین خصوصیات هم آنان را بهترین نوع سوله ها تبدیل کرده است .


خصوصیات سوله سبک خرپایی

از ویژگی های مهم این نوع سوله ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

سوله های خرپایی به دلیل روش ساخت متفاوتی که دارند دارای وزن سبکی هستند , در سوله های خرپایی ورق های فولاد به میزان زیادی کاهش یافته است از این رو وزن سوله کمتر شده است . وزن سبک سوله موجب افزایش کارایی آن می گردد , سوله های خرپایی به سوله های سبک خرپایی هم معروف هستند .

دیگر ویژگی مهم سوله سبک خرپایی قیمت ارزان آن است , طراحان سوله های خرپایی با به کارگیری متدهای به روز طراحی سازه های فلزی سوله هایی با قیمت پایین طراحی و در نهایت تولید می کنند که البته قیمت تمام شده یک سازه می تواند به فاکتورهایی چون : کاربری سوله , قابلیت های سوله و.. بستگی دارد .

سوله های خرپایی دارای استحکام بسیار بالایی هستند , سوله های مقاوم خرپایی را می توان در کاربری هایی که کیفیت و استحکام سازه مهم است به کار گرفت به طور مثال در موارد صنعتی می توان از این سازه ها در ساخت کارخانه های سنگین صنعتی استفاده کرد چرا که دوام و طول عمر بالایی دارند .

نصب جرثقیل در سازه ها بسیار اهمیت دارد چرا که نیروهای انسانی که در یک مجموعه فعالیت می کنند قادر به جابه جایی بسیاری از بارهای نیستند و این مسئولیت به عهده جرثقیل است , سوله های خرپایی امکان نصب جرثقیل های سقفی که کاربردی ترین نوع جرثقیل هاست را دارند .

سازه های خرپایی دارای دهانه های بزرگی هستند و خریدار می تواند سوله خرپایی خود را حتی با دهانه بیش از ۱۰۰ متر هم سفارش بدهد این درحالی است که در دیگر سوله ها نیاز به صرف هزینه ی بالایی بود تا سازه ای با دهانه نسبتا بزرگ ساخته شود , سوله های خرپایی با دهانه های بزرگ را می توان در موارد متعددی به کار گرفت .

سوله های خرپایی از نصب آسانی هم برخوردار هستند , سوله در مدت زمان نسبتا کوتاهی ساخته می شود و به محل مورد نظر به جهت نصب برده می شود . تکنسین های مجموعه زیر نظر متخصصین و مهندسین سازه در مدت زمان نسبتا کوتاهی سوله خرپایی را نصب و آماده ی بهره برداری می کنند .

سوله های خرپایی را می توان در موارد متعددی به کار گرفت به طور مثال : سالن های مرغداری , سالن های انبار , سوله های کشاورزی , سوله های صنعتی , بیمارستان ها , مدارس , سوله های تفریحی , مراکز خرید و فروشگاه ها , مساجد و حسینیه ها , کمپ های نظامی و .. از سوله های خرپایی استفاده می کنند .